Dlaczego warto pić soki wyciskanie z owoców i warzyw?

Jak zapewne każdy z Was wie, owoce i warzywa są dla nas cennym źródłem witamin, minerałów, antyoksydantów i wielu innych związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Czy owoce i warzywa są dla nas głównym pożywieniem? Niestety znamy wszyscy odpowiedź na to pytanie. Obecnie w głównej mierze człowiek korzysta z rozwiązań jakie daje mu wysoko rozwinięty przemysł. Nasza dieta zaczęła nabierać kolorów od barwnych opakowań przetworzonego jedzenia, rzadziej są to warzywa i owoce. Produkty przetworzone niestety nie mają nam zwykle nic do zaoferowania, prócz węglowodanów, niezdrowego tłuszczu, nieprzyswajalnego białka, stabilizatorów i konserwantów. Utrzymanie zdrowej kondycji ciała i ducha przy głównym zastosowaniu tego typu „pożywienia” jest absolutnie niemożliwe. Jeżeli zapragniemy zmiany, decydując się przy tym na zdrowe, naturalne odżywianie, warto wybrać świeże soki owocowe i warzywne, które z łatwością można zrobić w domu. Mamy przy tym pewność, że nasz sok jest w 100% naturalny, bez dodatkowych ulepszaczy. To byłby ten pierwszy argument, przemawiający za korzyścią picia świeżo wyciskanych soków.

Następnym są liczne witaminy, minerały, antyoksydanty i bogate w działaniu związki, enzymy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Spożywając taką świeżą bombę witaminową, w krótki i łatwy sposób dostarczamy sobie tych niesamowitych korzyści.

Po trzecie, soki stanowią dla nas idealne źródło strukturalnej wody, której pragnie nasze całe ciało, wszystkie narządy, z każdą komórką z osobna.

Kolejno, świeżo wyciskane soki dostarczają nam czystej energii, bowiem zawarta w owocach fruktoza pobudzi do działania mózg i wszystkie komórki naszego ciała.

Nie należy tu mylić pojęć z fruktozą z syropu kukurydzianego, który jest dodawany do niemal wszystkich produktów przetworzonych. Syrop ten jest bardzo szkodliwy dla naszego ciała, jak wykazało już wiele badań, mimo to nadal jest stosowany.

Kolejnym aspektem jest smak soków wyciśniętych z owoców czy warzyw. Szeroka gama produktów daje nam niezliczone możliwości łączenia smaków, kolorów i dobierania tych najbardziej odpowiednich dla siebie.

Argumentów jest wiele i są mocne jak siła natury. Zadbaj więc o swoje ciało, zdrowie, samopoczucie. Zafunduj sobie codzienną porcję bomby witaminowej z świeżo wyciskanych soków. To tak niewiele wysiłku kosztuje a przynosi niesamowite korzyści. Gdy już raz spróbujesz i poczujesz różnicę, nie zaprzestaniesz na tym. Zrób więc ten pierwszy krok i zacznij cieszyć się z tego co dała Ci natura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *